Czym różni się hosting dedykowany od serwera VPS?

Rozpoczynając dopiero swój biznes zazwyczaj wykupujemy jedno z tańszych kont hostingowych zazwyczaj utrzymywane na serwerze współdzielonym wraz z innymi użytkownikami takiej usługi. Gdy jednak prowadzimy sklep internetowy albo stronę internetową, która generuje bardzo duży ruch,  przychodzi moment w którym musimy pomyśleć o dużo bardziej wydajnym hostingu. 

Jak dopasować parametry hostingu do  ruchu w serwisie?

Porównując są różne oferty hostingowe musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to jaką wydajność oferuje dany serwer oraz jaką ilość transferu mamy wliczoną w cenę abonamentu. Warto zwrócić uwagę również na oprogramowanie jakie jest domyślnie zainstalowane na danym serwerze.

Jak zwiększyć wydajność strony www?

Jeżeli nasz sklep lub strona internetowa zaczynam mieć problemy z wydajnością i serwer dostarcza strony z coraz większym opóźnieniem jest to moment w którym powinniśmy zainwestować w hosting dedykowany albo we własny serwer VPS. Warto to zrobić chociażby dlatego, że prędkość ładowania się strony internetowej stała się ostatnio i jednym z czynników wpływających również na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Warto więc zoptymalizować na serwis również pod tym kątem.

Hosting dedykowany czy serwer VPS?

Jeżeli nie straszna jest nam samodzielna administracja serwerem, możemy wykupić również wirtualny serwer typu VPS. Pozwala to skonfigurować własny serwer w całkowicie dowolny sposób i dopasować go pod swoje bardzo konkretne potrzeby. Tego typu operacja wymaga jednak znajomości zagadnień związanych z administracją systemem operacyjnym,  który będzie zainstalowany na jakim serwerze.