Analizy statystyczne

Analizy statystyczne ulepszają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się ogromne możliwości zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie wykorzystywania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednak doradcy muszą wyuczyć się innowacyjnych zestawów kwalifikacji.

Analizy statystyczne to szybko rozwijające się technologie, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych wzorców w rozległych zbiorach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz wieloskładnikowe, przeważnie imponujące, modyfikacje powstające wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli pokaźną wartość dla swojej firmy.
Prowadzące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza zysków, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla taktyki, funkcjonowania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak również ich klientów, nauka o informacjach i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i przeciętnego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wytłumaczyć – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich uczynić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie informacje, ale ludzie, którzy umieją je zinterpretować i zużytkować, są autentycznym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal wyjątkowością na rynku. Konsultanci, którzy umieją łączyć własne dane naukowe z kwalifikacjami strategicznego myślenia z umiejętnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?